طراحی باشگاه ارزان در تبریز

طراحی باشگاه ارزان در تبریز

 

طراحی و اجرای باشگاه های ورزشی در تبریز ، توسط معماران با تجربه و تخصص در استودیو معماری بوم تبریز.

با ما تماس بگیرید:

شماره تلفن: 04133332930

آدرس: تبریز، ولیعصر، خیابان اوحدی، نرسیده به تقاطع کریمخان، پلاک 6/1

 

استودیو معماری بوم تبریز، با تجربه ای 15 ساله در زمینه معماری و اجرای انواع پروژه های ساختمانی، تجربه و تخصص ویژه ای در زمینه طراحی باشگاه در تبریز داشته که این امر با تکیه بر تجربه و تخصص کارشناسان این دفتر صورت می پذیرد. مهم نیست که چه فضایی برای باشگاه در اختیار دارید، ما در استودیو معماری بوم بر این اعتقاد هستیم که نیازی به هزینه ای زیاد برای ساخت یک محیط ورزشی جذاب چه در منزل و چه در یک باشگاه نیست، اگر از خلاقیت و علم کافی برای طراحی برخوردار باشید.

طراحی باشگاه از عوامل بسیاری تاثیر می پذیرد. اندازه فضای باشگاه، بر خلاف تصور اکثریت فاکتور اصلی ایجاد فضای خلاقانه نیست، این خلاقیت طراح باشگاه است که فضایی منحصر به فرد را در باشگاه ایجاد می کند. یکی از مهمترین اهداف طراحی در یک باشگاه، ایجاد انگیزش کافی در کاربران برای استفاده از محیط ورزشی است. در متن زیر 10 عنصر اصلی تاثیرگذار برای ساخت یک فضای ورزشی منحصر به فرد تاثیرگذار را بررسی کرده ایم:

طراحی باشگاه در تبریز

1. آیینه: آیینه ها ابزار مناسبی برای کنترل حرکات ورزشکاران می باشند. برای مثال در باشگاه های بدنسازی، کنترل حرکت درست در استفاده از وزنه ها و یا در باشگاه های یوگا، برای کنترل انجام صحیح حرکات، وجود آیینه بسیار حیاتی و ضروری می باشد. از طرفی آیینه ها بهترین ابزار برای روشن کردن فضای باشگاه محسوب می شوند. البته این بدان معنا نیست که باید کل دیوارهای فضا را با آیینه های قدی بپوشانیم، بلکه با تکیه دادن ردیفی از آیینه ها نیز می توان استفاده ای مناسب از آیینه ها کرد.

برای فهم بیشتر موضوع فوق می‌توانید نمونه‌های انجام شده را در بخش‌های ((طراحی باشگاه بدنسازی جیم)) و ((اصول طراحی باشگاه یوگا)) مشاهده فرمایید.

طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

2. کف پوش ضد لغزش: انتخاب متریال مناسب برای پوشاندن کف باشگاه، برای جلوگیری از ایجاد آسیب ها ورزشی امری ضروری می باشد. ضمنا اگر از متریالی با طرح مناسب در کف استفاده شود، فضا بسیار دعوت کننده تر می شود. کف سازی چوبی، می تواند بدون پوشش باقی بماند، ولی اگر سطحی نرم تر مورد نیاز باشد، می توان از متریال های غیر لیز مثل کفپوش های موکتی استفاده کرد.

طراحی باشگاه در تبریز

3. کمد وقفسه مناسب لوازم ورزشی: با تعبیه یک قفسه و کمد مناسب برای محیط ورزشی، از به هم ریختگی محیط و همچنین ایجاد آسیب به لوازم باشگاه جلوگیری کنید. می توانید از سبد های مقاوم برای ادوات ریز ورزشی استفاده کنید.

اگر از قسمتی از باشگاه یا محیط استفاده می کنید، می توانید از قفسه لوازم ورزشی، به طور هم زمان برای پارتیشن بندی فضا و قفسه لوازم استفاده بکنید.

اگر محیطی کوچک در اختیار دارید، از Bar Cart (قفسه آشپزخانه) می توان به عنوان قفسه لوازم ورزشی استفاده شود. این ابزار می تواند با هزینه ای مناسب، نقش قفسه لوازم ورزشی را به خوبی ایفا کند.

طراحی باشگاه در تبریز

4. تلویزیون یا تبلت با استند مخصوص: چه در خانه با تمرینات ویدئویی کار کنید و چه در باشگاه تمرینات کاردیو را با ویدئو کار کنید و چه دوست داشته باشید حین تمرین به ویدئویی نگاه کنید، داشتن تلویزیون و یا تبلت یک جذابیت ویژه برای محیط ورزشی تان خواهد بود.

طراحی باشگاه در تبریز

5. موسیقی: طراحی و راه اندازی سیستم صوتی، چه برای محیط ورزشی خانگی و چه برای محیط باشگاهی، نکات مهمی دارد که باید آنها را مد نظر داشته باشید. سعی کنید ورودی موسیقی سیستم صوتی شما انعطاف پذیر باشد. این امر شما را در انتخاب موسیقی و منبع پخش آن راحت تر کرده و امکان وارد کردن تنظیمات دلخواه تان را فراهم میکند. موسیقی متناسب با فعالیت محیط، در ایجاد انگیزه برای ادامه ورزش بسیار تاثیرگذار است.

طراحی باشگاه در تبریز

6. داشتن یک میز کوتاه: با تامین یک میز کوتاه در نزدیکی محیط تمرین، به ویژه تمریناتی مثل یوگا و مدیتیشن، می توان فضای مناسبی برای قرار دادن ریموت سیستم صوتی، قمقمه آب، شمع و سایر لوازم مورد نیاز ایجاد کرد.

7. داشتن نوشیدنی پرانرژی تازه و طعم دار: چه در خانه تمرین کنید و چه در باشگاه تمرین بکنید، می توانید با استفاده از لیمو، آب لیمو و سایر میوه های خوش طعم، از شر مزه تکراری آب در بطری و یا قمقمه خلاص شوید. اگر در خانه تمرین میکنید که این قضیه به نفع شماست. چون با مراجعه به آشپزخانه می توانید سریعا به لوازم و مواد مورد نیاز برای مزه دار کردن آب دسترسی بدون هزینه داشته باشید. اگر در حال طراحی باشگاه هستید، می توانید با ایجاد امکان دسترسی به موادی مثل لیمو تازه و یخ و نمک و ... جذابیت و ماندگاری آن در محیط خود را بهبود بدهید.

طراحی باشگاه در تبریز

8. استفاده از هنر: تاثیر یک تابلو و یا یک تایپوگرافی جذاب در محیط، می تواند بیش از هر عنصر دکوراتیو باشد. یک تابلو بزرگ، یک نقطه کانونی بسیار جذاب ایجاد می کند که یک عامل بسیار قدرتمند در ایجاد جذابیت محیط محسوب می شود. برای مدیریت هزینه ها می توانید از روش های ابتکاری ساخت و چاپ تابلو استفاده کنید.

طراحی باشگاه در تبریز

9. حوله های سفید رول شده: یک جذابیت خاصی در یک ردیف حوله سفید رول شده وجود دارد که دلیل آن با هیچ معیاری قابل اندازه گیری نیست. حوله ها را رول کرده و در یک ردیف روی یک قفسه یا یک المان دکوراتیو بچینید. در هر حالت این کار به آرامش و جذابیت محیط خواهد افزود.

10. ایجاد آسایش برای سرد کردن: یک فضای نرم برای نشستن و ایجاد آرامش می تواند یک جایزه بسیار جذاب برای یک جلسه تمرینی باشد. یک نقطه از منزل یا باشگاه که با فاصله از محل تمرین، با جریان هوای تازه می تواند شما را بعد از یک تمرین حسابی سرحال آورد.

طراحی باشگاه در تبریز

 

استودیو معماری بوم با سابقه ای طولانی در زمینه طراحی باشگاه در تبریز ، مشاور شما در زمینه راه اندازی، طراحی و اجرای باشگاه ورزشی می باشد.

می توانید با مطالعه مقالات ما در مورد مسائل طراحی باشگاه در تبریز ، طراحی رستوران در تبریز و سایر موارد مربوط به معماری مطالب مرتبط با مطلب حاضر را دریافت فرمایید.

همچنین با مراجعه به صفحات ما در شبکه های اجتماعی در مورد پروژه های طراحی شده و انجام یافته توسط استودیو معماری بوم، اطلاعات کافی را بدست آورید.

 

دوشنبه ۲۳-۰۷-۱۳۹۷
برچسب ها: