طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

شهر تبریز یکی از کلانشهرهای ایران، در ناحیه شمالغربی ایران قرار دارد. اقلیم تبریز به گونه ای است که 6 ماه از سال، انجام هرگونه فعالیت ورزشی در فضای باز را دشوار می سازد. از طرفی، تراکم بالای جمعیتی تبریز، ضرورت و حساسیت خاصی به ایجاد و طراحی باشگاه در تبریز می بخشد. از طرفی با توجه به فعالیت های متنوع یک باشگاه ورزشی و ارتباط مداوم انسان به محیط در باشگاه ها و همچنین تاثیر بسیار زیاد فضا بر کیفیت فعالیت های انجام یافته در باشگاه، طراحی باشگاه حساسیت و دقت بالایی می طلبد.

برای طراحی باشگاه در تبریز، الزامات و ضروریاتی وجود دارد که تیم طراحی استودیو بوم تبریز تحت عنوان اصول طراحی باشگاه در تبریز بخشی از آن را منتشر می کند. این مطلب صرفا شامل طراحی داخلی در طراحی باشگاه می شود.

طراحی باشگاه در تبریز

با توجه استقبال کاربران در شهر تبریز و درخواست کارفرمایان، طراحی باشگاه در تبریز اکثرا شامل باشگاه هایی با کاربری زیر می شود.

در مطلب زیر، اطلاعاتی در مورد مسائل زیر بیان شده است:

 1. انواع کاربری باشگاهی در طراحی باشگاه در تبریز
 2. ارائه بحث رنگ بندی مناسب در طراحی باشگاه در تبریز
 3. ارائه تعریف کلی از هر کاربری برای طراحی باشگاه در تبریز
 4. تعریف فضاهای اصلی هر کاربری در طراحی باشگاه در تبریز
 5. بحث رنگ بندی مناسب هر کاربری در طراحی باشگاه در تبریز
 6. بحث ضوابط طراحی باشگاه در طراحی باشگاه در تبریز
 7. معرفی پروژه های انجام یافته توسط استودیو معماری بوم تبریز در زمینه طراحی باشگاه در تبریز
 8. بحث برندسازی ( برندینگ) و ایجاد هویت تجاری در طراحی باشگاه در تبریز
 9. بحث تجارب اجرایی و برنامه ریزی در اجرا و طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

انواع کاربری باشگاهی در طراحی باشگاه در تبریز

 • طراحی باشگاه تفریحی- ورزشی چند منظوره در تبریز
 • طراحی باشگاه بدنسازی در تبریز
 • طراحی باشگاه فیتنس و ائروبیک در تبریز
 • طراحی باشگاه یوگا در تبریز
 • طراحی باشگاه رزمی در تبریز
 • طراحی باشگاه ورزشی چند منظوره در تبریز

 

- طراحی باشگاه تفریحی- ورزشی چند منظوره

باشگاه هایی با کاربری های مختلف که با هدف جذب مخاطب غیر ورزشکار تاسیس می شوند. این فضاها معمولا برای اهداف تفریحی و استفاده ساعتی طراحی می شوند و به در صورت طراحی مناسب و برندینگ و بازاریابی درست، از نظر اقتصادی نیز بسیار توجیه پذیر می باشند. باشگاه هایی که فضای مخصوص به بازی بولینگ، بیلیارد، تنیس روی میز، دارت و... را در خود جای داده و اکثرا پذیرای گروه های سنی مختلف می باشند. این باشگاه ها با توجه به ماهیت تفریحی خود، در اکثر ساعات روز امکان فعالیت دارند و فضاهایی مثل کافی شاپ و رستوران نیز می تواند برای این گونه مجموعه ها ارزش افزوده ایجاد کند. طراحی باشگاه تفریحی – ورزشی چند منظوره در تبریز یک فعالیت پر از چالش می تواند باشد. طراحی باشگاه در تبریز برای کاربری تفریح – محور با توجه به شرایط خاص اقلیمی و فرهنگی شهر تبریز، الزامات زیر را دارد.

طراحی باشگاه در تبریز

 

تعریف فضاها در طراحی باشگاه تفریحی- ورزشی چند منظوره:

طراحی باشگاه در تبریز

پذیرش و صندوق:

این فضا اصولا باید در نزدیکترین مکان به ورودی مجموعه جاگیری شود و تسلط کافی به آنها داشته باشد. معمولا با توجه به کاربری تفریحی و عمومی تر این نوع باشگاه، در این نوع از طراحی باشگاه در تبریز ، باید فضاهایی مثل صندوق امانات، تعویض کفش، تحویل موبایل و... در کنار پذیرش در نظر گرفته شود. در طراحی برخی از باشگاه ها، میتوان مدیریت مجموعه را در مجموعه پذیرش و صندوق قرار داد.

طراحی باشگاه در تبریز

رختکن:

 با توجه به ماهیت عمومی و تفریحی یک باشگاه تفریحی – ورزشی چند منظوره، در این موضوع طراحی باشگاه ، وجود رختکن تخصصی با کمد اختصاصی کاملا ضروری نمی باشد، هرچند توصیه میشود، در هر موضوع از طراحی باشگاه در تبریز، در صورت وجود فضای کافی، رختکن کمد دار و مجزا در نظر گرفته شود تا هم رفاه کاربران تامین شود، هم از پیچیدگی های بخش مدیریت و پذیرش کاسته شود. باید در نظر داشت که با توجه به کاربری اکثرا مختلط این باشگاه ها، رختکن آقایان و بانوان باید مجزا در نظر گرفته شود.

بوفه یا کافی شاپ:

بسته به تعداد مشتریان باشگاه و فضای در دسترس، فضای تغذیه باشگاه می تواند به دو نوع تقسیم شود:

بوفه: یک کانتر فروش و یک یخچال رستورانی برای تعریف این فضا کافی می باشد.

کافی شاپ: در صورت امکان ایجاد فضای نشستن، و سرو خوراکی و نوشیدنی های بیشتر، که برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر حتما توصیه می گردد، در دیزاین باشگاه باید فضایی با عنوان کافی شاپ در نظر گرفت. ظرفیت نشستن در کافی شاپ با توجه به شرایط عمومی باشگاه تنظیم می گردد ولیکن به طور نرمال، در طراحی باشگاه در تبریز حدود یک پنجم ظرفیت باشگاه رقم معقول و مناسبی به نظر می رسد. در فضای آماده سازی نیز، فضای کافی برای فعالیت یک تا دو نفر، یک یخچال رستورانی، یک اسپرسو ساز، یک اجاق سه شعله، یک مایکروفر و یک سینک متوسط ظرفشویی باید در نظر گرفت. در نظر داشته باشید که در طراحی باشگاه، فضای کافی شاپ متاثر از جو کلی باشگاه، مکان یابی باشگاه و بازار هدف باشگاه می باشد و در دکوراسیون داخلی باشگاه این موارد را قطعا در نظر داشته باشید.

طراحی باشگاه در تبریز

فضای انتظار:

 با توجه به کاربری عمومی این باشگاه ها، امکان تجمع افراد جهت انتظار برای شروع بازی مورد نظرشان وجود دارد. این رویداد ممکن است ایجاد سر و صدا و مزاحمت برای کاربران باشگاه کرده و از کیفیت فضا بکاهد. برای اجتناب از این موضوع باید فضایی برای نشستن و انتظار با فاصله ای مناسب از فضای بازی تعبیه شود که حتما به فضای بازی دید داشته باشد. داشتن دید به فضای بازی، علاوه بر سرگرم نمودن کاربران در زمان انتظار، از تحرک آنها کاسته و بر هیجان محیط باشگاه می افزاید. این نکته در طراحی باشگاه در تبریز نکته ای بسیار مهم است که اکثرا در دکوراسیون داخلی باشگاه ها نادیده گرفته می شود.

طراحی باشگاه در تبریز

سرویس بهداشتی:

 با توجه به کاربری همزمان آقایان و بانوان، دو فضای سرویس بهداشتی جداگانه برای آقایان و بانوان باید در نظر گرفت که تعداد آنها با توجه به محدودیت فضایی و تعداد کاربران تعیین میشود. در طراحی باشگاه در تبریز باید در نظر داشت که می توان از رنگ های تیره و خاکستری برای  کفپوش فضاهای خیس می توان استفاده کرد که در فصول بارندگی از کثیف شدن کف اجتناب کرد. رعایت شرایط فرهنگی و اقلیمی در طراحی باشگاه در تبریز امری ضروری است که متاسفانه مشاهده می شود، در یک سری از باشگاه ها این امر با ضعف مواجه است.

طراحی باشگاه در تبریز

در طراحی باشگاه فرهنگی ورزشی تاکتیک تبریز، محدودیت شدید فضا، محدودیت شدید زمان و هزینه حتی امکان طراحی و مدلسازی این باشگاه در سیستم های کامپیوتری و حتی کاغذ را به کارشناسان استودیو معماری بوم نمی داد و تمامی مراحل تصمیم گیری ها در محل باشگاه و حین اجرا انجام می شد. این پروژه اولین تجربه از این سبک طراحی باشگاه در تبریز برای استودیو معماری بوم بود که طراحی معماری، نظارت و اجرا تقریبا در یک بازه زمانی انجام می پذیرفت.

این باشگاه، فضاهایی برای مینی اسکواش، تنیس روی میز، ایرهاکی، بیلیارد، مینی گلف، پلی استیشن و فوتبال دستی دارد و از نظر کاربری یک باشگاه چند منظوره محسوب می شود، همچنین در طراحی این باشگاه، فضای کافی شاپ نیز در نظر گرفته شده است.

طراحی باشگاه تاکتیک یک نمونه مناسب از طراحی باشگاه در تبریز می باشد که در نوع خود منحصر به فرد محسوب می شود.

طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

رنگ بندی مناسب در طراحی باشگاه تفریحی – ورزشی چند منظوره

در طراحی باشگاه در تبریز باید در نظر داشت که باشگاه های تفریحی – ورزشی چند منظوره، مکان هایی پر از هیجان و سر وصدا و رفت و آمد هستند و از طرفی باید زمینه ایجاد جذابیت بصری برای جذب بیشتر کاربران مساله بسیار مهمی محسوب می شود. از طرفی فضای باشگاه باید حائز کیفیت هایی باشد که کاربران را مجاب به بازدید دوباره از مجموعه بکند. با توصیفات بالا، به نظر می رسد در انتخاب رنگ مناسب باشگاه در یک فضای تفریحی – ورزشی باید دقت و وسواس زیادی به خرج داد. همنشینی مناسب رنگ های شاد و خنثی می تواند در عین ایجاد جذابیت بصری برای دیزاین باشگاه ، محیط را در مدت زمان طولانی استفاده قابل تحمل بکند.

از طرفی با توجه به ماهیت تجاری باشگاه های ورزشی – تفریحی باید تناسب مناسبی میان هویت بصری باشگاه و رنگ بندی داخل باشگاه ایجاد شود که پیشنهاد می شود در این گونه پروژه ها، ایجاد هویت بصری باشگاه نیز تحت نظارت گروه معماری باشد.

طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

 

 

- طراحی باشگاه بدنسازی

با توجه به استقبال زیاد کاربران از باشگاه های بدنسازی در تبریز و نتیجتا تعدد این نوع از باشگاه ها در تبریز ، پروژه های متعددی با این عنوان در تبریز انجام یافته و یا در حال انجام یافتن است. طراحی باشگاه بدنسازی ، یک زمینه بکر ولی پرکار در زمینه طراحی باشگاه در تبریز است که به دلیل همین تعدد و رقابت شدید در حال تبدیل به یک مساله جدی است. متاسفانه علیرغم جمعیت بالای شهر تبریز و استقبال بالای کاربران از باشگاه های بدنسازی، تعداد انگشت شماری باشگاه با طراحی و دکوراسیون جذاب در تبریز وجود دارد که دلیل اصلی آن عدم توجه مدیران و کارفرمایان باشگاه ها به تاثیر و ضرورت طراحی مناسب، جذاب و به روز یک باشگاه می باشد.

طراحی باشگاه در تبریز

با توجه به فضای رقابتی این باشگاه ها، طراحی و معماری مناسب یک باشگاه ، می تواند در شرایط رقابتی، با جذب مشتری بیشتر، آورده اقتصادی بیشتری نیز برای باشگاه به ارمغان آورد. از طرفی باید اشاره کرد که طراحی باشگاه در تبریز ، یک امر ضروری ولی ناکافی برای موفقیت باشگاه می باشد. برندینگ و مدیریت قوی در کنار دکوراسیون داخلی باشگاه ، می تواند زمینه موفقیت باشگاه را در طولانی مدت فراهم آورد.

دفتر معماری بوم تبریز ، با ارتباط مستمر با کارشناسان با تجربه این رشته، در زمینه طراحی ، تجهیز ، برندینگ و اجرا ی باشگاه های بدنسازی فعالیت می نماید و از دفتر های پیشرو در زمینه طراحی باشگاه بدنسازی در تبریز می باشد.

 

تعریف فضاها در طراحی سالن بدنسازی

برای طراحی سالن بدنسازی ، آشنایی و تسلط به فضاهای آن ضروری می باشد. با توجه به دستگاه – محور بودن بسیاری از تمرینات بدنسازی، آشنایی دقیق با فضاها و ابعاد و اندازه های دستگاه ها و اصول تقسیم فضاها در دیزاین باشگاه ورزشی برای چیدمان باشگاه بدنسازی ضروری می باشد. باید توجه داشت که در چیدمان باشگاه بدنسازی ، وضعیت کلی و کاربری های جنبی یک باشگاه بدنسازی را نیز در نظر گرفت. برای مثال در برخی از پروژه های طراحی باشگاه در تبریز ، کارفرما درخواست طراحی فضا برای رشته هایی مثل پیلاتس، TRX، ائروبیک و سایر رشته های هوازی را در زمان دیزاین باشگاه ورزشی را داشت.

فضاهای اصلی ورزشی در طراحی داخلی سالن بدنسازی ، شامل فضا برای تمرینات پا، تمرینات هوازی، تمرینات سینه، محدوده دمبل، دستگاه های بدون وزنه، دستگاه های کششی، محدوده تردمیل و دوچرخه های ثابت و در برخی از باشگاه ها، پیست دویدن می باشد. این فضاها، حداقل فضاهای مورد نیاز برای دیزاین باشگاه ورزشی در رشته بدنسازی می باشند. در صورت درخواست کارفرما و امکان تامین بودجه و فضا، فضاهای تخصصی تر و متنوعی نیز می توان در طراحی باشگاه بدنسازی منظور کرد.

میز کار مربی نیز از فضاهای ضروری در طراحی باشگاه بدنسازی محسوب می شود. میز مربی باید به تمام نقاط باشگاه دید داشته و در طراحی داخلی سالن بدنسازی باید فضای مناسبی برای آن پیش بینی کرد.

فضاهای خدماتی موجود در یک باشگاه بدنسازی:

در طراحی باشگاه بدنسازی باید در نظر داشت که فضاهایی برای کنترل ورود-خروج، پذیرش، تعویض کفش، تعویض لباس، مدیریت نور، موسیقی و تهویه هوای باشگاه، سرویس های بهداشتی، فضای دوش، بوفه یا کافی شاپ، انبار، فضای انتظار، محل استراحت کارکنان و... نیز در کنار سالن بدنسازی در نظر گرفت.

پذیرش:

 برای پذیرش مراجعان باشگاه، کانتر پذیرش بسیار خوانا و در دسترس باید طراحی و مکان یابی شود. مشاهده می شود که در برخی از پروژه های طراحی باشگاه در تبریز ، فضای پذیرش به گونه ای کار شده است که مراجعان در هنگام مراجعه به باشگاه سردرگم میشوند. از طرفی در طراحی داخلی سالن های ورزشی ، می توان فضای کنترل ورود و خروج و پذیرش را در یک محدوده تعریف کرد. همچنین قسمت پذیرش می تواند برای کاربری مدیریت مجموع نیز استفاده گردد. با توجه به مشکل فضا در اکثر باشگاه ها، می توان در دیزاین باشگاه ورزشی ، قسمت مدیریت را در پذیرش نیز قرار داد.

طراحی باشگاه در تبریز

تعویض کفش:

 در طراحی داخلی سالن های ورزشی ، به ویژه باشگاه های بدنسازی، باید در نظر داشت که مراجعان به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند. کارکنان باشگاه و مربیان به عنوان کاربران دائمی، اعضای باشگاه که به طور موقت و در موعد تمرین خود به باشگاه مراجعه می کنند و مراجعان سرپایی که برای کسب اطلاعات و مشاهده فضای باشگاه، به باشگاه مراجعه می کنند. در طراحی باشگاه در تبریز باید در نظر داشت که تعریف فضای تعویض کفش مناسب بسیار امری ضروری می باشد. چون شرایط اقلیمی تبریز در بسیاری از روزهای سال، باعث ایجاد آلودگی بصری و انتقال رطوبت از بیرون به داخل می شود. از طرفی با تعریف فضای مناسب برای تعویض کفش به نسبت کاربران در زمان دیزاین باشگاه ورزشی می توان آسایش و راحتی کاربران را تامین کرد.

رختکن:

فضای تعویض لباس یکی از مهمترین فضاهای باشگاه می باشد که در طراحی باشگاه باید دقت زیادی را به خود جلب کند. با توجه به زمستان های سخت تبریز، طراحی باشگاه در تبریز با چالشی روبروست که در آن باید رختکن و کمد های آن به نحوی طراحی شوند که پاسخگوی فضای مورد نیاز برای لباس های حجیم و سنگین زمستانی باشند. در طراحی رختکن باید در نظر داشت که تهویه مطبوع آن باید مانند سالن بدنسازی به خوبی انجام پذیرد تا از ایجاد بوی نامطبوع و سایر مسائل بهداشتی جلوگیری شود. همچنین یک فضای نشستن در رختکن برای سهولت تعویض لباس ضروری است. بهتر است دوش های مجموعه در ارتباط با رختکن باشند تا راحتی کاربران را فراهم آورد. همچنین کابین تعویض لباس به ازای هر 50 کمد یک عدد نیز باید در زمان طراحی باشگاه در رختکن تعبیه شود. ابعاد و اندازه های کمد و فاصله مناسب آنها در دکوراسیون داخلی باشگاه در ضوابط طراحی باشگاه قابل مشاهده است.

طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

مدیریت باشگاه ورزشی:

فضای مدیریت یک باشگاه ورزشی، فضای بایگانی پرونده ها و سایر فضاهای مدیریتی که بسته به خواسته کارفرما می توان ایجاد کرد. در برخی از باشگاه های بزرگ، در هنگام طراحی داخلی باشگاه و کل فرآیند طراحی باشگاه می توان مکان های مناسبی جهت نصب دوربین های امنیتی پیش بینی کرد و مدیریت دوربین ها را در اتاق مدیریت فضایابی کرد.

کابین های دوش:

این فضا بهتر است در ارتباط مستقیم با رختکن قرار بگیرد و صرفا یک فیلتر داخلی کابین ها را از فضای رختکن جدا کند که ضمن جداسازی فضای مرطوب از فضای خشک، به سهولت کاربری فضا بیافزاید. تهویه هوای فضای حمام باید به طور مستقل انجام پذیرفته و باید از انتقال رطوبت به فضاهای دیگر جلوگیری کرد. برای فیلتر بین دیگر فضا ها و کابین های دوش می توان فضای مناسبی برای تعویض دمپایی های خشک و خیس در نظر گرفت. در طراحی باشگاه در تبریز باید در نظر داشت که برای تهویه هوای حمام ها در تمامی فصول سال نمی توان روی تهویه طبیعی حساب باز کرد.

طراحی باشگاه در تبریز

فضای بوفه یا کافی شاپ:

در طراحی باشگاه در تبریز باید با توجه به تعداد اعضای باشگاه و ظرفیت عضو گیری باشگاه باید نسبت به تعبیه بوفه و یا کافی شاپ اقدام کرد. مطابق با بحث مطرح شده در باشگاه های چند منظوره، تبدیل بوفه به فضایی در کلاس کافی شاپ، هزینه بالاتر ولی ارزش افزوده بیشتر برای باشگاه ایجاد می کند. در هر صورت فضای مناسبی برای آماده سازی غذا که شامل تجهیزات آشپزخانه ای و در صورت نیاز گریل می باشد. با توجه به تاکید کارشناسان تغذیه به استفاده برخی از ورزشکاران از گوشت پخته شده بدون روغن، غذاهایی مثل مرغ گریل شده کاملا مورد نیاز برخی ورزشکاران می باشد و می تواند درآمد زایی خوبی برای باشگاه داشته باشد. همچنین امکانات کافی برای آماده سازی مخلوط های مختلف آبمیوه و شیک های مختلف بسیار می تواند مورد نیاز باشد. در طراحی باشگاه بدنسازی باید در نظر داشت که مکان بوفه یا کافی شاپ در ارتباط مناسبی با ورودی اصلی، سالن تمرین و پذیرش باشد. همچنین از نظر تهویه باید کاملا مستقل باشد تا هوای سالن تمرین را آلوده نکرده و از نظر بو، مزاحمتی ایجاد نکند. در طراحی داخلی باشگاه در تبریز باید در نظر داشت که فضای مناسبی برای یخچال بوفه یا کافی شاپ باشگاه باید پیش بینی کرد، همچنین در صورت طراحی مناسب فضای یخچال، جذابیت محیط از نظر دیزاین باشگاه ورزشی در سطح مناسبی باشد.

طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

فضای انتظار و نشستن:

 با توجه به چالش های طراحی باشگاه در تبریز که یکی از موارد اصلی آن اقلیم تبریز محسوب می شود، حتما باید فضایی برای انتظار و نشستن داخل فضای باشگاه در نظر گرفت. کاربران اصلی این فضا به دو دسته تقسیم می شوند. بازدیدکنندگان موقت که برای ثبت نام و یا سرکشی مراجعه کرده اند و دسته دوم کاربران اصلی باشگاه می باشند که برای استراحت قبل از تمرین یا سرد شدن بعد از تمرین از فضای نشستن استفاده می کنند. توصیه می شود که برای کاربران موقت این فضا قبل از پذیرش و کنترل ورود تعبیه شود و ارتباط بصری قوی با پذیرش و متوسط با سالن تمرین داشته باشد. برای اعضای باشگاه نیز می توان فضایی در دسترسی مناسب رختکن و خروجی باشگاه و همچنین بوفه در نظر گرفت. در صورت بروز مشکل فضا، می توان برای هر دو دسته یک فضای انتظار در نظر گرفت که بیرون از فضای کنترل شده و در دسترسی مناسب بوفه باشد. با توجه به اقلیم تبریز، در طراحی باشگاه در تبریز می توان از فضای انتظار برای بیشتر کردن اثر فیلتر هوا استفاده کرد.

فضای استراحت کارکنان: 

با توجه به ابعاد و اندازه باشگاه و همچنین میزان مراجعات پیش بینی شده، باید نیروهای دفتری و خدماتی به تعداد مناسب پیش بینی شود که باید برای هر کدام فضای مناسبی برای استراحت در نظر گرفت که با فضای عمومی ارتباط بصری نداشته باشد.

سایر فضاها با توجه به پروژه قابل پیش بینی و طراحی می باشد.

 

رنگ مناسب باشگاه بدنسازی

در طراحی باشگاه در تبریز باید در نظر داشت که انتخاب رنگ مناسب متاثر از عوامل بسیاری مثل رنگ بندی دستگاه ها، در دسترس بودن لوازم مصرفی و... می باشد. از طرفی ایجاد هارمونی مناسب بین رنگ بدی باشگاه و هویت بصری و برند باشگاه نیز از مسائل مهم در رنگ بندی باشگاه می باشد. رنگ مناسب باشگاه بدنسازی در سالن اصلی، رنگی خنثی برای ایجاد زمینه برای رنگ های تند و پر انرژی دستگاه ها و ایجاد آرامش روانی کاربران در زمان استفاده می باشد.

طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

طراحی باشگاه در تبریز

پایان بخش اول مطلب.

 

در مطلب شماره دو به ادامه بحث حاضر می پردازیم و در مطالبی تکمیلی، به بررسی اصول و ضوابط طراحی باشگاه می پردازیم.

 

با توجه به مطالعات تخصصی انجام یافته در استودیو معماری بوم تبریز، تمامی طراحی های انجام شده توسط کارشناسان بوم، با پیروی از اصول زیبایی شناسی، اجرایی، تجاری و تخصصی انجام می پذیرد. تمامی مراحل طراحی از نظر پیروی از ضوابط طراحی باشگاه کنترل شده و دقت و وسواس زیادی در تمامی مراحل طراحی و اجرا جهت پایبندی به ضوابط طراحی باشگاه برای رشته های مختلف به خرج داده می شود.

سه شنبه ۱۰-۰۷-۱۳۹۷
برچسب ها: