فنگ شوی در طراحی داخلی در تبریز

فنگ شوی در طراحی داخلی

 

استودیو معماری بوم با سابقه ی بیش از 15 سال در زمینه طراحی و اجرای انواع پروژه های طراحی داخلی در تبریز و طراحی کابینت و آشپزخانه در تبریز، آماده طراحی، نظارت و اجرای انواع پروژه های طراحی داخلی در تبریز می باشد.

همین امروز با ما تماس بگیرید.

33332930 (041)

تبریز، ولیعصر، خیابان اوحدی، نرسیده به تقاطع کریمخان، پلاک 1/6

 

فنگ شوی در طراحی داخلی

طراحی داخلی در تبریز

 

استودیو معماری بوم تبریز، از معدود دفاتر طراحی است که در انجام پروژه های طراحی داخلی در تبریز ، مبتنی بر پروژه حرکت کرده و با بررسی دقیق نیازها و شرایط کارفرما، روند طراحی منحصر به فردی برای پروژه طراحی داخلی اتخاذ می کند. این امر سبب شده است که در کارنامه کاری استودیو معماری بوم تبریز سبک ها و انواع متنوعی از اجرا و طراحی داخلی در تبریز موجود باشد.

طراحی داخلی در تبریز

طراحی داخلی در تبریز ، موضوعی است که تنوع بسیار زیادی در سبک و سیاق در آن دیده می شود. بسیاری از کارفرمایان درخواست طراحی داخلی کلاسیک دارند، عده ای درخواست طراحی داخلی مدرن دارن و گروهی نیز تصمیم بر انتخاب سبک طراحی داخلی را بر عهده معمار پروژه میگذارند. در هر صورت معمار موظف است با بررسی دقیق رویدادها و نیازهای کارفرما، نسبت به طراحی داخلی اقدام کند. یکی از ضعف های اصلی پروژه های طراحی داخلی در تبریز ، عدم توجه به این موضوعات و اصرار بر پیروی از سبک طراحی خاص است که نهایتا منجر به ایجاد محیطی بدون آسایش و پایداری می شود که عملا تمامی هزینه های پروژه طراحی داخلی را تلف کرده و در طولانی مدت نیاز به ایجاد مجدد تغییرات را ایجاد می کند.

طراحی داخلی در تبریز

یکی از روش های مورد استفاده در استودیو بوم تبریز در طراحی داخلی در تبریز ، استفاده از طرز فکر و تکنیک های فنگ شوی است. فنگ شوی موضوعی است که بسیاری در مورد آن چیزهایی شنیده اند ولی دقیقا از ماهیت آن اطلاعی ندارند. در بررسی فنگ شوی در طراحی داخلی و معماری موضوعی که اهمیت بالایی دارد، درک بالای محیط هنگام ایجاد خلاقیت و طرح است. در مطلب زیر 10 راهکار برای درک بهتر از کاربرد فنگ شوی در طراحی داخلی را معرفی کرده ایم.

 

فنگ شوی چیست؟

فنگ شوی در واقع به بررسی جریان انرژی یا " چی" می پردازد. دو نوع انرژی در کل میتواند وجود داشته باشد، انرژی مهاجم یا "شا چی" و انرژی پایین یا " سی چی". هدف ایجاد تعادل بین این دو می باشد که متضمن ایجاد هارمونی در جریان انرژی می باشد. با قرار دادن اشیا مشخص در محیط، میتوان جریان انرژی را به نحوی تغییر داد و تنظیم کرد که تمامی جوانب زندگی افراد در آن محیط بهبود یابد. در طراحی داخلی ایجاد حس خوب در محیط با ایجاد جریان خوب انرژی ممکن است و هدف از درک فنگ شوی در طراحی داخلی نیز ایجاد همین حس است. در بسیاری از پروژه های طراحی داخلی در تبریز ، دیده می شود که هزینه زیادی برای اجرای پروژه انجام پذیرفته است، ولی محیط حس آرامش و آسایش ندارد.

طراحی داخلی در تبریز

جریان انرژی از پنجره ها و درها وارد و خارج می شود. هدف این است که جریان انرژی را با سرعت مناسبی در محیط بگردانیم و بعد به سمت خروجی آن هدایت کنیم. اگر اشیائی با ابعاد و شکل نامعقول در مسیر انرژی قرار بگیرند، جریان انرژی را متوقف می کند و در محلی انباشته می شود و اگر محیط کاملا خالی باشد، جریان با سرعت بالایی از محیط خارج می شود. تعادل مناسب زمانی ایجاد می شود که از ماهیت اشیا موجود در محیط اطلاعات خوبی داشته باشید و یا در هنگام ایجاد آنها به ماهیت آنها اهمیت ویژه ای بدهید.

توصیه های فنگ شوی

طراحی داخلی در تبریز با توجه به میزان اهمیت بالایی که در استودیو معماری بوم دارد، از فیلترهای مختلفی رد می شود که از اصلی ترین آنها، اصول فنگ شوی در طراحی داخلی می باشد. استودیو معماری بوم در پروژه های طراحی داخلی در تبریز ، به طور خلاصه و کلی از توصیه ها و روش های زیر بهر میبرد:

1. شفاف و خوانا کردن ورودی

در ورودی اصلی یک خانه از مبادی اصلی ورود "چی" محسوب می شود. با جلوگیری از در هم ریختگی این محل و اشیایی که در پیرامون آن قرار می گیرند، می توان مسیر ورود انرژی را هموار کرد. باید سعی شود که هیچ میز، گیاه و شی غیر ضروری در نزدیکی ورودی قرار بگیرد. باید سعی شود که ورودی کاملا آزاد و باز باشد که انرژی به راحتی وارد محیط شود.

طراحی داخلی در تبریز از نظر میزان آزادی ورودی های واحدهای مسکونی، تجاری و خدماتی وضعیت نامناسبی دارد و در هنگام طراحی داخلی عوامل بسیار زیادی برای ایجاد این آزادی در نظر گرفته می شود.

 

2. ترمیم هر گونه ناکارآمدی

هر چیزی که شکستگی و ناکارآمدی داشته باشد، می تواند عامل عصبی کردن و ایجاد استرس در کاربران محیط باشد. تمامی یراق آلات مصرفی باید به درستی کار بکنند، نباید درب های موجود در محیط هنگام باز و بسته شدن برخوردی با اشیا اطراف داشته باشند و هیچ یک از اجزا حرکتی نباید برخورد و مشکلی با محیط داشته باشند. یک طرح داخلی خوب باید زندگی آرام در محیط را ممکن کند. در طراحی داخلی در تبریز این موضوع با استفاده مناسب از تجارب اجرایی و تسلط کافی بر شرایط کاری در تبریز ممکن می شود که استودیو معماری بوم تبریز ، با تکیه بر تجربه و دانش نیروهای متخصص خود، وسواس شدیدی در ایجاد این آسایش در پروژه های طراحی داخلی در تبریز به خرج می دهد.

 

طراحی داخلی در تبریز

3. مکان یابی تخت خواب در موقعیتی قدرتمند

بهترین مکان یابی برای تخت خواب، دورترین نقطه از در است که همزمان امکان داشتن دید به در را هنگام دراز کشیدن روی تخت بدهد. این شرایط کاربر را در موقعیت مسلط و برتر در اتاق قرار می دهد که موجب ایجاد حس آرام، مسلط و قوی در دورنمای زندگی فرد می شود.

طراحی داخلی در تبریز از موضوعاتی است که استودیو معماری بوم اقدام به افزایش اطلاعات عمومی در مورد آن می کند. ما در صفحات اجتماعی خود، موضوعات آموزشی در اختیار کاربران قرار می دهیم که در مطلبی به موضوع جایابی تخت در اتاق خواب نیز پرداخته ایم.

 

4. مکان یابی درست کتابخانه

یک قفسه کتاب که باید پر از کتاب باشد، بهتر است در نزدیکی و یا در محیطی با ارتباط بصری با ورودی باشد، به شرطی که جریان انرژی را مختل نکند. مصالح و اشیا موجود در یک قفسه کتاب، در افراد نیاز به آموختن و مطالعه ایجاد می کند.

 

5. برنامه درست برای سرویس های بهداشتی

باید تلاش شود که سرویس ها بهداشتی از فضای مورد استفاده و عمومی به دور باشند. با انجام فیلتر بندی مناسب بین فضای سرویس بهداشتی و محیط مورد استفاده، از ورود رطوبت موجود در سرویس بهداشتی به فضا، باید جلوگیری کرد. این امر هم از نظر بهداشتی مورد تایید است، هم از نظر جریان انرژی، این امر از مزاحمت های انرژی جلوگیری می کند.

معماری داخلی در تبریز ، با توجه به شرایط فرهنگی تبریز، نسبت به این امر بسیار حساس و سخت گیرانه برخورد می کند.

 

6. قرار دادن گل و گیاه در اتاق خواب

قرار دادن حداقل سه گلدان در اتاق ضامن ایجاد حس خوب در اتاق، و موجب تهویه هوای اتاق و دفع سموم آن می شود. از طرفی این امر موجبات افزایش حس رمانتیک در اتاق را فراهم می آورد، بویژه اگر از گل های صورتی در فضا استفاده شود.

طراحی داخلی در تبریز ، نیازمند توجه شدید به فضای سبز خانگی است. شهر تبریز از نظر فضای سبز از شهرهای بسیار فقیر محسوب می شود که سرانه فضای سبز آن فاصله معناداری با استانداردهای جهانی دارد.

طراحی داخلی در تبریز

 

7. جایابی مناسب میز کار در فضاها کاری

یک میز در دفتر کاری باید به درب ورودی دید کافی داشته باشد. اگر این امر ممکن نیست، باید با جایابی استراتژیک یک آیینه، این امر را ممکن کرد. این امکان باید نظارت بر ورود و خروج را تعیین کند.

 

8. باز گذاشتن پرده ها

پرده ها و پنجره ها باید تا جای ممکن باز باشند. ورود نور طبیعی به محیط بسیار ضروری و حیاتی می باشد که انرژی را به خوبی وارد محیط کرد هوا را همیشه تازه نگه داشت.

طراحی داخلی در تبریز

معماری داخلی در تبریز ، تاکید و نیاز شدیدی به نور طبیعی دارد و باید سعی کرد تا حد امکان ورود نور طبیعی مرغوب به محیط را تسهیل کرد.

 

9. فکر کردن روی حس سرویس های بهداشتی و حمام

این مکان ها در ایجاد انرژی مثبت در یک فضا نقش اساسی بازی می کنند و اصول فنگ شوی تاکید زیادی بر نقش این فضا ها دارد. اگر مایل به ایجاد جریانی از انرژی مثبت در فضا باشید، به خاطر بسپارید که اگر فضاهای بهداشتی با انرژی مثبت طراحی شوند و اصول فنگ شوی را داشته باشند، می توانند به جریان انرژی در فضا کمک شایانی بکنند.

طراحی داخلی در تبریز ، با توجه به اقلیم و فرهنگ عمومی شهر، تاکید و حساسیت بالایی به طراحی مناسب فضاهای تر دارد.

 

10. استفاده مناسب از نمای آب در محیط

آب یکی از عناصر بسیار مهم برای ایجاد انرژی مثبت می باشد. نیازی نیست که شیرهای آب را باز نگه داشت، ولی داشتن آب در محیط و ایجاد صدای آن، انرژی بسیار زیادی به فضا تزریق می کند.

با توجه به اقلیم خشن تبریز، میتوان با در نظر گرفتن آب نما های بسیار اقتصادی، کوچک و ساده، طراحی داخلی در تبریز را بسیار لطیف تر کرده و بر کیفیت آن افزود.

 

طراحی داخلی در تبریز

استودیو معماری بوم تبریز با مطالعه مستمر در زمینه طراحی داخلی ، همواره سعی کرده است تا اصول و مقرراتی را در طراحی داخلی رعایت نماید که نتیجتا منجر به ایجاد حس خوب در محیط می شود و کارفرمایان را از شر تغییرات بعدی محفوظ می دارد. طراحی داخلی در تبریز از جمله شاخه پروژه هایی است که توجه و تجربه زیادی را در دقت کار می طلبد.

برای انجام پروژه طراحی داخلی در تبریز ، با مطالعه کارنامه کاری استودیو معماری بوم تبریز، سبک مورد علاقه خود را انتخاب نمایید و با ما تماس بگیرید. ما با تکیه بر تجربه و دانش کارکنان و متخصصان استودیو معماری بوم تبریز، متضمن کیفیت اجرا و طراحی داخلی در تبریز می باشیم.

یکشنبه ۲۹-۰۷-۱۳۹۷
برچسب ها: