ویلای مسکونی هریس

طراحی ویلای دوبلکس هریس

 

خدمات ما: طراحی معماری در تبریز ، طراحی باغ و ویلا در تبریز ، مدیریت پیمان در تبریز ، طراحی نما در تبریز

کارفرما: آقای مهندس نصرتی

مکان: آذربایجان شرقی، هریس ، محله چمن

عرصه: 600 متر مربع            زیر بنا: 250 متر مربع

سال طراحی:92                    سال اجرا: 94

 

طراحی باغ و ویلا

طراحی باغ و ویلا

طراحی باغ و ویلا

طراحی باغ و ویلا

طراحی باغ و ویلا

طراحی باغ و ویلا

 

ویلای هریس یکی از پروژه‌های موفق طراحی باغ و ویلا در تبریز استودیو معماری بوم به شمار می‌آید، به خصوص در زمینه طراحی نما در تبریز که در زمان طراحی و بعد از اجرا توانست به خوبی نظر کارفرما و همسایگان را جلب نماید.

اين ويلا در واقع در محل قبلي خانه پدري خانواده نصرتي احداث شده است و بيش از اينكه يك ويلاي ييلاقي يا خارج شهري باشد؛ ساختماني ست شكيل در داخل بافت شهر.
اين ويلا به عنوان محل اقامت موقت، به صورت سه خوابه  و دوبلكس با سقف شيبدار مورد نظر كارفرما بود كه طراحي آن با توجه به بافت ظريف محله چمن اندكي محافظه كارانه و بدور از جسارتهاي معمول در ويلاهاي برون شهري انجام پذيرفته است، در اين طرح اساس و شالوده برنامه ريزي، درونگرايي ست كه ساختمان به درستي رو به حياط و تقريباً پشت به خيابان است.

براي اين ويلا يك اتاق خواب براي مهمان، سرويس ها و آشپزخانه اصلي در طبقه همكف، دو اتاق خواب ، سرويسها و آشپزخانه دوم در طبقه اول به علاوه بالكن كاملا بزرگ و كشيده در سمت جنوبي اعيان طراحي شده است. با توجه به شرايط اقليمي بسيار پر برف شهر هريس، بالكن روباز در اين ويلا در نظر گرفته نشده است و براي تمام فضاها شرايط اقليمي خاص و سخت منطقه مورد نظر بوده است.

 

برای مشاهده اطلاعات و تصویر مربوط به ساخت و اجرای پروژه می‌توانید به صفحه ((اجرای ویلای هریس)) مراجعه فرمایید.

سه شنبه ۰۶-۰۶-۱۳۹۷
برچسب ها: