گلدان در طراحی دکوراسیون داخلی

گلدان در طراحی دکوراسیون داخلی

 

بهار در راه است! بهترین فصل سال برای گل آرایی و پرورش گل! هیچ شکی نیست که گل ها زیبایی و جذابیتی بی بدیل دارند و فضای موجود را بسیار لطیف تر و زیبا تر می کنند. اما استفاده از گل در دکوراسیون داخلی، موضوعی است که باید با اصول و قواعد مشخصی انجام پذیرد. خوشبختانه، کارهای زیادی برای دکوراسیون با استفاده از گل ها می توان انجام داد، اما باید در نظر داشت که استفاده از گلدان در دکوراسیون داخلی، کمی متفاوت از هدیه دادن گل به دوستان است. استفاده از گلدان در دکوراسیون داخلی ملاحظاتی دارد که در مطلب زیر به آن می پردازیم.

استودیو معماری بوم در طول سالیان فعالیت خود در زمینه شرکت طراحی معماری در تبریز همیشه در تلاش بوده تا پیوند میان ساختمان‌ها و کارفرمایان با فضای سبز و طبیعت را قوت بخشد، در همین راستا به جرات می‌توان گفت استودیو معماری بوم قویترین شرکت در حوضه طراحی باغ و ویلا در تبریز ، طراحی محوطه در تبریز و طراحی فضای سبز شهری در تبریز به حساب می‌آید. در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز نیز در تمامی پروژه‌ها حداقل از فضاسازی چند گلدان بهره گرفته است.

طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز

 

هرگز خرید مفصل نکنید

گلدان های بزرگ و تجملی، قطعا از نظر زیبایی شناختی تاثیری عمیق در کیفیت دکوراسیون خانه شما میگذارند ولی سنگ بزرگ نشانه نزدن است! خرید مجموعه‌ای از گلدان های بزرگ لوکس هزینه ای بالا دارد که شما را ممکن است از استفاده از گلدان منصرف کند. بهترین ایده، خرید گل و گلدان های کوچکی است که می توان با استفاده از آنها مجموعه بزرگ خودتان را بسازید. هرس گل ها در ارتفاع های دلخواه گزینه دیگری است که این امر به شما ارائه می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز

 

زیبایی را با رنگ بهبود دهید

رنگ گل هایی که به اتاقی قرار است اضافه کنید، باید با رنگ غالب فضا همخوانی داشته باشد. این امر در هماهنگی ظاهری بسیار حیاتی است. علاوه بر هماهنگی رنگ، در نظر گرفتن هماهنگی زمینه فضا با خود گل ها بسیار ضروری است. برای مثال اگر آشپزخانه ای فرانسوی دارید، از گل های زرد رنگ استفاده کنید که با کوزه های فرانسوی و رنگ سبز محیط در هارمونی باشد. گل لاله و ژربرا در طراحی داخلی بسیار محبوب هستند زیرا آنها را میتوان در رنگ های متنوعی پیدا کرد. از طرفی با توجه به این که رنگ گل ها، شاخصه ای موقتی است، با تغییر فصل شما رنگ های متنوعی در فضای خود خواهید داشت که این تنوع فضایی بسیار خوشایند خواهد بود.

طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز

 

بازی خلاقیت با گلدان ها!

اصلا نیازی نیست گلدان های گران قیمت بخرید تا فضایتان زیبا شود. در واقع در بسیاری از موارد شما اصلا نیازی به آنها ندارید. لوازم بی مصرفی مثل شیشه های مربا ( یا سس مایونز!)، کوزه های سفالی، ظروف حلبی کنسرو و شیشه های مخصوص شیر در برخی از موارد معجزه میکنند. سعی کنید خارج از چارچوب های عادی فکر کنید. این اشیا با توجه به فضای اتاق میتوانند مناسب باشند. شیشه های مربا با افزودن یک روبان یا استفاده از تزیینات ساده می توانند ترکیب بسیار جذابی برای فضای شما ایجاد بکند.

طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز

طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز

 

به خود گل گیر ندین!

بسیاری، غیر از گلدان و گل ترکیب دیگری را نمی توانند در مخیله شان بگنجانند. در حالی که در طراحی مدرن بی نهایت گزینه برای بهبود فضا در دسترس است. بهترین مثال برای این موضوع، گیاهان و سبزیجات خوردنی است که در طراحی دکوراسیون مدرن جایی برای خود باز کرده اند. گیاهان دارویی مانند لاوندر، نعناع، آویشن و مریم گلی گیاهانی هستند که در فضای خانه به خوبی فضای بصری را بهبود می دهند و در عین حال عطر و بوی مخصوصی در فضا میپیچند.

ایده دیگری که استفاده از گل و گیاه را در دکوراسیون داخلی فضا خلاقانه و دوست داشتنی تر میکند، استفاده از عناصر فصلی است. از میوه درختانی مثل کاج گرفته تا انواع توت هایی که در داخل کوزه شیشه ای قرار داده شده است. این کار قدرت ترکیب رنگ مجموعه گلدان ها را بسیار زیبا می کند.

طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز

 

و نهایتا...

خلاقیت مرز محدودی ندارد. همواره سعی کنید در سبک خودتان خلاقیت به خرج بدهید و در نظر بگیرید که دکوراسیون داخلی یک خانه برای زیبایی نیازی مبرم به هزینه زیاد ندارد، بلکه خلاقیت و ذوق می خواهد.

 

استودیو معماری بوم امیدوار است مطلب فوق توانسته باشد برای کارفرمایان و شهروندان مفید واقع شده و همشهریان عزیز بتوانند خانه‌های خود را با کمترین هزینه و کمی خلاقیت به مکان بهتری برای زندگی تبدیل نمایند. برای مشاهده پروژه‌های طراحی محوطه در تبریز و طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز ما می‌توانید به قسمت ((طراحی معماری)) و ((معماری منظر)) مرجعه نمایید.

طراحی دکوراسیون داخلی در تبریز

 

طراحی محوطه در تبریز

پنجشنبه ۲۷-۱۰-۱۳۹۷
برچسب ها: